Tylko nie wpadaj w złość

Pomoc przy bólach menstruacyjnych – porady dotyczące tego, jak dobrze się czuć w tych dniach miesiąca

Znów nadchodzą dni, w których towarzyszą Ci stale bóle brzucha, wahania nastroju i zmęczenie. Chcesz, żeby wszyscy dali Ci święty spokój i się nie odzywali. Dobrze wiesz, dlaczego: cykl menstruacyjny jest znów w czerwonej fazie!

Abyś dobrze się czuła mimo obniżonego nastroju, skurczów żołądka i zmian na skórze, mamy dla Ciebie kilka porad. Nawet niewielkie zmiany w codziennej rutynie mogą bowiem pomóc zmniejszyć ból menstruacyjny.

#Czas skurczy się kurczy!

Ćwiczenia są niesamowicie dobre dla Twojego brzuszka podczas menstruacji, tylko nie można przesadzać! W końcu Twój organizm właśnie teraz zajmuje się intensywnymi, naturalnymi procesami, takimi jak oczyszczanie i detoksykacja. Jeśli więc chodzi o ruch, należy znaleźć złoty środek. Wybieraj łatwe ćwiczenia zamiast ostrego cardio. Wpleć w swój trening ćwiczenia rozciągające i relaksujące, ponieważ przeciwdziałają one skurczom i mogą nawet zapobiec bólom menstruacyjnym.

Wyciąg z korzenia Shatavari w naszych CAPS fem pomaga przy tym wyregulować cykl menstruacyjny. Magnez, witamina C i żelazo przyczyniają się do zmniejszenia zmęczenia i wspierają przemianę materii.

#Po prostu odpocznij

Znajdź czas dla siebie i postaraj się odpocząć, ponieważ te dni w cyklu menstruacyjnym są wyczerpujące również emocjonalnie.  Podczas miesiączki możesz wrzucić na luz i zadecydować o własnym tempie. Termofor albo kota na brzuch, herbatkę na stoli i nogi w górę.

Dzięki naturalnym składnikom CAPS moodoo pomogą Ci odnaleźć równowagę emocjonalną. Niacyna i ryboflawina przeciwdziałają wyczerpaniu i zmęczeniu.

#Zasada numer jeden to zasadowo

Unikaj kwaśnych rzeczy – tak miny, jak i kiszonek, gdyż zakwaszenie organizmu może nawet spotęgować objawy menstruacyjne. Aby wyrównać gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu, sięgaj najlepiej po warzywa i owoce. Cytryny, mimo że są kwaśne w smaku, działają na organizm zasadowo.

Nasz PACK balancing pomaga skutecznie, gdy organizm traci równowagę kwasowo-zasadową. Zawarty w sproszkowanych kiełkach gryki cynk wspomaga naturalną równowagę kwasowo-zasadową, a witaminy z grupy B 1, 2, 6 i 12 wraz z manganem, miedzią i biotyną przyczyniają się do utrzymania metabolizmu energetycznego

#Żegnajcie wypryski

Podczas okresu Twoja skóra wymaga wyjątkowego wsparcia. Hormony powodują bowiem, że w rejonach czoła i podbródka pojawiają się wypryski. Regularne czyszczenie i odpowiednia do typu skóry pielęgnacja mogą zdziałać cuda. Złota zasada rutyny pielęgnacyjnej: najpierw czyszczenie, potem tonik, potem delikatne produkty pielęgnacyjne takie jak sera, a na koniec krem.

Nasz FRESH tonic pure nadaje się szczególnie dobrze do skóry mającej skłonności do niedoskonałości. Wyjątkowy wyciąg z Maclura tricuspidata normalizuje pracę gruczołów łojowych, zapobiega powstawaniu zaskórników i działa przeciwzapalnie. Zinc PCA redukuje niedoskonałości, a jednocześnie doskonale nawilża.

Weź sobie te porady do serca, naprawdę działają. Wtedy przejdziesz przez te dni cyklu menstruacyjnego bez szwanku, czując się wręcz dobrze.